Generatory kodów kreskowych online

Patrz także:


Moja skrzynka pocztowa  ==> mail to me - Romek

REKLAMA

GENERATOR KODU KRESKOWEGO Code128

Tu wpisz kod alfanumeryczny,  
(1 do 48 znaków bez polskich liter)Grubość cienkiej linii
1 px
2 px
3 px
4 px
5 px
rysuj z ramką


Krótka instrukcja obsługi

Generator automatycznie wylicza sumę kontrolną.
Znak sumy kontrolnej jest zapisywany w kodzie paskowym, ale nie jest pokazywany jawnie w napisie pod kodem.
Kliknięcie 'Generuj ...' powoduje pokazanie obrazka z kodem paskowym. Można na obrazku kliknąć prawym guzikiem myszy i wybrać zapis obrazka na swój dysk.
A potem obrazek wykorzystać do ... swoich celów.
Generowanie kodów paskowych Code128.
Generator kodów kreskowych code128 on-line.
Proszę mnie informować o wszelkich problemach z jego używaniem.
Licznik wizyt = 10566   od czerwca 2007   (kodów w tej sesji = 1)

Kod 128 - Jedna z symbolik kodów kreskowych, powszechnie stosowana dzięki swoim parametrom i braku wymagań rejestracyjnych. Kod 128 (Code 128) pozwala na zakodowanie wszystkich 128 znaków ASCII, tj. znaki ASCII od 0 do 127 włącznie, zgodnie z ISO 646 (“Information technology – ISO 7-bit coded character set for information interchange”). Po zastosowaniu znaku funkcyjnego FNC4 mogą być także zakodowane znaki ASCII o wartości od 128 do 255 zgodnie z ISO-8859-1 (“Information processing – 8-bit single-byte coded graphic character sets – Part 1: Latin alphabet No.1”).

Kod 128 cechuje się dużym zagęszczeniem informacji (zwłaszcza numerycznych). Był on początkowo stosowany tylko w systemach zamkniętej dystrybucji w USA (np. wydawnictwa naukowe w USA zastosowały ten kod do identyfikowania artykułów naukowych), a dzięki wykorzystaniu go w systemie EAN·UCC, stał się w latach dziewięćdziesiątych jednym z najpopularniejszych kodów na świecie.